a

About Me

Alienum phaedrum torquatos nec eu, vis detraxit periculis ex, nihil expetendis in mei. Mei an pericula euripidis, hinc partem ei est. Eos ei nisl graecis, vix aperiri consequat aneius lorem.

Basket CUP – Sarajevo 2018

Protekli vikend naš klub je gostovao na prestižnom internacionalnom turniru u Sarajevu. Dovoljno je reći da je na ovom turniru bilo preko 160 selekcija podjeljenih u 6 dvorana.
Nasa generacija 2004 – 05 je u prvom susretu poražena od reprezentativne selekcije Ljubljane i možemo reći apsolutnog favorita turnira. Jedino opravdanje koje možemo naći u ovoj utakmici je neugiranost i to što smo na početku stvaranja jedne nove generacije.
Drugi susret je donjeo sigurno pobjedu protiv naših sportskih prijatelja iz KK Vogošća. Da bi treći susret bio odigran protiv Slovenske ekipe Dravograd i sigurno jedno nevjerovatno i požrtvovano poluvrijeme gdje su naši dječaci apsolutnim inatom držali skoro cijelo poluvrijeme protivnike bez koša. Da bi u zadnjem napadu poluvremena primili prve poene za rezultat od 15 – 2.
Drugo poluvrijeme je donjelo blagi pad koncetracije ali pobjeda nije dolazila u pitanje cijelim tokom susreta.
Tako da itekako možemo biti zadovoljni omjerom od dvije pobjede i jednim porazom.

fdavdcv

Paralelno ovim susretima naša generacija 2002 – 03 je također igrala po prvi put u ovom sastavu te su imali malo manje sportske sreće a možemo reći i nepogodan raspored za neki bolji rezultat.
U prvom susretu je savladana ekipa Cerknice da bi u drugom za nijansu bolji bili protivnici iz KK Medvode. Onda dolazi do promjene satnice pa planirani susret od 15 : 00 domaćin turnira pomjera na 18 : 00 i tako da naša ekipa ima dvije utakmice jednu za drugom. To je znatno poremetilo pripremu samog susreta i doživjeli smo dva “tijesna” poraza.

Našim članovima sve čestitke za ove nastupe a mi se dalje okrećemo ligi, završnici, našem kampu i mnogobrojnim turnirima koji nas očekuju ovo ljeto.